Pathalias Extend (8.x-1.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (7 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: Label
ne: लेबल

en: ID
ne: परिचय

en: Machine name
ne: मशीन नाम
