Pathalias Extend (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Pattern
hi: नमूना

en: Extend
hi: विस्तार

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Target entity type
hi: लक्ष्य इकाई प्रकार
