Pathalias Extend (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Status
it: Stato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Label
it: Etichetta

en: Pattern
it: Modello

en: Extend
it: Estendi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Target entity type
it: Il tipo di entità target
