Pathalias Extend (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Label
ja: ラベル

en: Pattern
ja: パターン

en: Extend
ja: 機能拡張

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Target
ja: ターゲット

en: Administrative label
ja: 管理用のラベル

en: Target entity type
ja: 対象エンティティタイプ
