Pathalias Extend (8.x-1.0-alpha2) - en to ps translation catalogue (5 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: ID
ps: پېژند

en: Target
ps: موخه
