Pathalias Extend (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Label
pt: Etiqueta

en: Pattern
pt: Padrão

en: Extend
pt: Estender

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Target
pt: Destino

en: Target entity type
pt: Tipo de entidade de destino
