Pathalias Extend (8.x-1.0-alpha3) - en to am translation catalogue (7 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: ID
am: አይዲ

en: Target entity type
am: የመቀበያ አካሉ ዓይነት
