Pathauto (8.x-1.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Remove
fa: حذف

en: Language
fa: زبان

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: ID
fa: هویت

en: Separator
fa: جداکننده

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Conditions
fa: شرط‌ها

en: Forum
fa: انجمن

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Pattern
fa: الگو

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Period
fa: دوره

en: Relationship
fa: رابطه

en: Delete aliases
fa: حذف اسامی مستعار

en: About
fa: درباره

en: Patterns
fa: الگوها

en: Comma
fa: کاما

en: Alias: @alias
fa: نام مستعار: @alias

en: No alias
fa: بدون نام مستعار

en: Ampersand
fa: امپرسند

en: Administer pathauto
fa: مدیریت مسیر خودکار

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
fa: به کاربر اجازه می دهد تا الگوهای اسامی مستعار خودکار  و حذف جمعی اسامی مستعار  URL  ها را تنظیم نماید

en: Notify of Path Changes
fa: اطلاع از تغییرات مسیر

en: Determines whether or not users are notified.
fa: مشخص می‌کند که کاربران مطلع گردند یا خیر.

en: Update URL alias
fa: به‌روزرسانی آدرس مستعار

en: Generate automatic URL alias
fa: تولید خودکار اسم مستعار برای URL

en: Joined path
fa: مسیر پیوسته
