Pathauto (8.x-1.5) - en to et translation catalogue (42 entries)

en: Remove
et: Eemalda

en: Language
et: Keel

en: Enable
et: Luba

en: Disable
et: Keela

en: Enabled
et: Lubatud

en: Weight
et: Kaal

en: Settings
et: Seaded

en: Label
et: Nimetus

en: Update
et: Uuenda

en: Separator
et: Eraldaja

en: URL alias
et: URL-i alias

en: Conditions
et: Tingimused

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
et: Võimaldab moodulitel automaatselt inimsõbralikke URL aadresse genereerida.

en: Forum
et: Foorumi teema

en: Pattern
et: Muster

en: Languages
et: Keeled

en: Period
et: Ajavahemik

en: Asterisk
et: Tärn

en: Duplicate
et: Paljunda

en: Relationship
et: Seos

en: Delete aliases
et: Kustuta aliased

en: Automatic alias
et: Automaatne alias

en: Delete aliases now!
et: Kustuta aliased nüüd!

en: About
et: Programmist

en: Patterns
et: Mustrid

en: Colon
et: Koolon

en: Comma
et: koma

en: Uses
et: Kasutab

en: Slash
et: Kaldkriips

en: No alias
et: Alias puudub

en: Broken
et: Katkine

en: Ampersand
et: &amp;-märk

en: Update URL alias
et: Uuenda URLi alias

en: Double quotation marks
et: Jutumärgid

en: Hyphen
et: Sidekriips

en: Equal sign
et: Võrdusmärk

en: Dollar sign
et: Dollari märk

en: Question mark
et: Küsimärk

en: Backslash
et: Längkriips

en: Generate automatic URL alias
et: Loo automaatne URL alias

en: Uncheck this to create a custom alias below.
et: Võta see linnuke ära, kui soovid aliase käsitsi sisestada.

en: Broken/Missing
et: Katki/Puudu
