Pathauto (8.x-1.6) - en to be translation catalogue (26 entries)

en: Remove
be: Выдаліць

en: Language
be: Мова

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Enabled
be: Уключана

en: Weight
be: Вага

en: Settings
be: Налады

en: Label
be: Подпіс

en: Update
be: Абнавіць

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: URL alias
be: URL псеўданім

en: Verbose
be: Шматслоўны

en: Maximum alias length
be: Максімальная даўжыня аліасу

en: Forum
be: Форум

en: Languages
be: Мовы

en: Duplicate
be: Дубліраваць

en: Automatic alias
be: Аўтаматычны адрас

en: Character case
be: Выпадковы сімвал

en: About
be: Аб

en: Comma
be: Коска

en: Uses
be: Выкарыстанне

en: Alias: @alias
be: Аліас: @alias

en: No alias
be: Няма псеўданіма

en: Ampersand
be: Ампэрсанд (знак &)

en: Broken/Missing
be: Адсутнічае/Зломанае
