Pathauto (8.x-1.6) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Remove
ro: Elimină

en: Language
ro: Limba

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Enabled
ro: Activat

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Update
ro: Actualizare

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Conditions
ro: Condiții

en: Verbose
ro: Explicit

en: Display alias changes (except during bulk updates).
ro: Afişează modificările de aliasuri (cu excepţia actualizărilor în masă)

en: Replace by separator
ro: Înlocuire cu separator

en: Maximum alias length
ro: Lungime maximă alias

en: Maximum component length
ro: Lungimea maximă a unei componente.

en: Update action
ro: Acțiune de actualizare

en: Strings to Remove
ro: Șiruri ce trebuie eliminate.

en: Pattern
ro: Model

en: Languages
ro: Limbi

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Relationship
ro: Relație

en: About
ro: Despre

en: Comma
ro: virgulă

en: Uses
ro: Folosește

en: Slash
ro: Slash(/)

en: No alias
ro: Fără alias

en: Broken
ro: Deteriorare

en: Plus sign
ro: Semnul plus

en: Equal sign
ro: Semnul egal

en: Broken/Missing
ro: Deteriorat/Lipsă
