PatternCSS (1.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (37 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Pages
da: Sider

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: List
da: Vis

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: Size
da: Størrelse

en: Reset
da: Gendan

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Background
da: Baggrund

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Updated
da: Opdateret

en: Separator
da: Skilletegn

en: Comment
da: Kommentar

en: Height
da: Højde

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Color
da: Farve

en: Pattern
da: Mønster

en: settings page
da: siden med indstillinger

en: Negate
da: Modvirk

en: Selector
da: Vælger

en: Style
da: Typografi

en: Duplicate
da: Duplikér

en: Grid
da: Gitter

en: Rebuild
da: Genopbyg

en: Local
da: Lokal

en: About
da: Om

en: Uses
da: Bruger

en: - Any -
da: - Enhver -

en: All pages except those listed
da: Alle sider undtagen de nævnte

en: Only the listed pages
da: Kun de viste sider
