PatternCSS (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (54 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Pages
de: Seiten

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: List
de: Liste

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Overview
de: Übersicht

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Size
de: Größe

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Background
de: Hintergrund

en: Small
de: Klein

en: Large
de: Groß

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Separator
de: Trennzeichen

en: Comment
de: Kommentar

en: Height
de: Höhe

en: Medium
de: Mittel

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Color
de: Farbe

en: Pattern
de: Muster

en: settings page
de: Einstellungs-Seite

en: Negate
de: Negieren

en: Selector
de: Selektor

en: Style
de: Darstellung

en: Duplicate
de: Duplizieren

en: Selectors
de: Selektoren

en: Grid
de: Raster

en: Rebuild
de: Neu aufbauen

en: Local
de: Lokal

en: About
de: Über

en: Opacity
de: Deckkraft

en: Basic usage
de: Grundlagen der Bedienung

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: - Any -
de: - Alle -

en: Checks
de: Überprüfungen

en: Variant
de: Variante

en: Line height
de: Zeilenhöhe

en: Transform
de: Transformieren

en: Background position
de: Hintergrundposition

en: All pages except those listed
de: Alle Seiten außer den angegebenen

en: Only the listed pages
de: Nur die aufgelisteten Seiten

en: Dots
de: Punkte

en: Extra Large
de: Extra groß

en: Keyboard
de: Tastatur

en: Extra Small
de: Sehr klein

en: Save and go to list
de: Speichern und zur Liste gehen

en: Hide sidebar panel
de: Seitenleiste ausblenden

en: Show sidebar panel
de: Seitenleiste anzeigen

en: Close sidebar panel
de: Seitenleiste schließen
