PatternCSS (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Edit
fr: Modifier

en: Size
fr: Taille

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Separator
fr: Séparateur

en: Comment
fr: Commentaire

en: Filter
fr: Filtrer

en: Height
fr: Hauteur

en: Medium
fr: Moyen

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Color
fr: Couleur

en: Pattern
fr: Motif

en: settings page
fr: page des paramétres

en: Negate
fr: Inverse

en: Selector
fr: Sélecteur

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Selectors
fr: Sélecteurs

en: Grid
fr: Grille

en: Rebuild
fr: Reconstruire

en: Local
fr: Locale

en: About
fr: À propos

en: Opacity
fr: Opacité

en: Uses
fr: Utilisations

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Variant
fr: Variante

en: Line height
fr: Hauteur de ligne

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Dots
fr: Points

en: Save and go to list
fr: Enregistrer et aller à la liste
