PatternCSS (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Size
it: Dimensione

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Background
it: Sfondo

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Updated
it: Aggiornato

en: Separator
it: Separatore

en: Comment
it: Commento

en: Filter
it: Filtra

en: Height
it: Altezza

en: Medium
it: Medio

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Color
it: Colore

en: Pattern
it: Modello

en: Negate
it: Negata

en: Selector
it: Selettore

en: Style
it: Stile

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Grid
it: Griglia

en: Global
it: Globale

en: Rebuild
it: Ricostruisci

en: About
it: Informazioni

en: Opacity
it: Opacità

en: Uses
it: Usa

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Variant
it: Variante

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate
