PatternCSS (1.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Pages
ro: Pagini

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Background
ro: Fundal

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Updated
ro: Actualizat

en: Comment
ro: Comentariu

en: Filter
ro: Filtru

en: Height
ro: Înălțime

en: Medium
ro: Mediu

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Color
ro: Culoare

en: Pattern
ro: Model

en: settings page
ro: pagina configurări

en: Negate
ro: Neagă

en: Style
ro: Stil

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Grid
ro: Grilă

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Folosește

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: All pages except those listed
ro: Pe toate paginile cu excepţia celor listate

en: Only the listed pages
ro: Numai în paginile listate
