PatternCSS (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (46 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Pages
ru: Страницы

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: List
ru: Список

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: Size
ru: Размер

en: Reset
ru: Сбросить

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Background
ru: Фон

en: Small
ru: Маленький

en: Large
ru: Большой

en: Updated
ru: Обновлено

en: Separator
ru: Разделитель

en: Comment
ru: Комментарий

en: Filter
ru: Фильтр

en: Height
ru: Высота

en: Medium
ru: Средний

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Color
ru: Цвет

en: Pattern
ru: Шаблон

en: settings page
ru: страница настроек

en: Negate
ru: Обратить

en: Selector
ru: Селектор

en: Style
ru: Стиль

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Selectors
ru: Селекторы

en: Grid
ru: Сетка

en: Global
ru: Глобальный

en: Rebuild
ru: Перестроить

en: Local
ru: Локально

en: About
ru: Информация

en: Opacity
ru: Прозрачность

en: Uses
ru: Использование

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Variant
ru: Вариант

en: All pages except those listed
ru: Все страницы, кроме перечисленных

en: Only the listed pages
ru: Только на перечисленных страницах

en: Dots
ru: Точки

en: Save and go to list
ru: Сохранить и перейти к списку
