PatternCSS (1.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (36 entries)

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Pages
oc: Paginas

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: List
oc: Listar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Background
oc: Rèireplan

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Separator
oc: Separador

en: Comment
oc: Comentari

en: Filter
oc: Filtrar

en: Height
oc: Nautor

en: Medium
oc: Mejan

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Pattern
oc: Motiu

en: Negate
oc: Invèrse

en: Style
oc: Estil

en: Grid
oc: Grasilha

en: Local
oc: Locale

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges

en: - Any -
oc: - Tot -

en: Variant
oc: Varianta

en: All pages except those listed
oc: Totas las paginas, levat las que son listadas

en: Only the listed pages
oc: Solament las paginas listadas
