PatternCSS (1.0.0-beta1) - en to pl translation catalogue (43 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Pages
pl: Strony

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: List
pl: Lista

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Overview
pl: Przegląd

en: Edit
pl: Edytuj

en: Size
pl: Rozmiar

en: Reset
pl: Resetuj

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Background
pl: Tło

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Comment
pl: Komentarz

en: Filter
pl: Filtr

en: Height
pl: Wysokość

en: Medium
pl: Średnie

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Color
pl: Kolor

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: settings page
pl: strona ustawień

en: Negate
pl: Negacja

en: Selector
pl: Selektor

en: Style
pl: Styl

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: Grid
pl: Siatka

en: Global
pl: Globalne

en: Rebuild
pl: Przebuduj

en: Local
pl: Lokalnie

en: About
pl: O stronie

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Uses
pl: Używa

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: Variant
pl: Wariant

en: Line height
pl: Wysokość wiersza

en: All pages except those listed
pl: Wszystkie strony z wyjątkiem wymienionych

en: Only the listed pages
pl: Tylko wymienione strony

en: Dots
pl: Kropki
