PatternCSS (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Size
tr: Boyut

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Background
tr: Arkaplan

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Separator
tr: Ayraç

en: Comment
tr: Yorum

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Height
tr: Yükseklik

en: Medium
tr: Orta

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Color
tr: Renk

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Negate
tr: Reddet

en: Selector
tr: Seçici

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Grid
tr: Izgara

en: Global
tr: Genel

en: Rebuild
tr: Yeniden oluştur

en: Local
tr: Yerel

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: All pages except those listed
tr: Listelenenlerin haricindeki tüm sayfalar

en: Only the listed pages
tr: Sadece listelenen sayfalar
