PatternCSS (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (52 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Pages
uk: Сторінки

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: List
uk: Список

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Size
uk: Розмір

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Background
uk: Тло

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Updated
uk: Оновлено

en: Separator
uk: Розділювач

en: Comment
uk: Коментар

en: Filter
uk: Фільтр

en: Height
uk: Висота

en: Medium
uk: Середній

en: Background color
uk: Колір тла

en: Color
uk: Колір

en: Pattern
uk: Шаблон

en: settings page
uk: сторінка налаштувань

en: Negate
uk: Інверсія

en: Selector
uk: Вибір

en: Style
uk: Стиль

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Grid
uk: Сітка

en: Global
uk: Глобальне

en: Rebuild
uk: Перебудувати

en: Local
uk: Локаль

en: About
uk: Про модуль

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: Uses
uk: Використання

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Checks
uk: Перевірки

en: Variant
uk: Варіант

en: Line height
uk: Інтерліньяж

en: Transform
uk: Перетворення

en: All pages except those listed
uk: Всі сторінки, окрім перелічених

en: Only the listed pages
uk: Тільки перелічені сторінки

en: Dots
uk: Цятки

en: Extra Large
uk: Дуже високий

en: Keyboard
uk: Клавіатура

en: Segment
uk: Сегмент

en: Extra Small
uk: Надмале

en: Save and go to list
uk: Зберегти і перейти до списку
