PatternCSS (1.0.0-beta2) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: List
fa: فهرست

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Background
fa: زمینه

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Updated
fa: به‌روز

en: Separator
fa: جداکننده

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Filter
fa: فیلتر

en: Height
fa: ارتفاع

en: Medium
fa: متوسط

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Color
fa: رنگ

en: Pattern
fa: الگو

en: settings page
fa: صفحه تنظیمات

en: Negate
fa: نقیض

en: Style
fa: سبک

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Grid
fa: شبکه

en: Global
fa: سراسری

en: Rebuild
fa: بازسازی

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: - Any -
fa: - هر -

en: All pages except those listed
fa: همه صفحه‌ها به جز صفحه‌های لیست شده.

en: Only the listed pages
fa: تنها در صفحه‌های لیست شده.
