PatternCSS (1.0.0-beta2) - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Pages
hu: Oldalak

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: List
hu: Lista

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Size
hu: Méret

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Background
hu: Háttér

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Updated
hu: Frissítve

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Height
hu: Magasság

en: Medium
hu: Közepes

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Color
hu: Szín

en: Pattern
hu: Minta

en: settings page
hu: beállítások oldal

en: Negate
hu: Negálás

en: Selector
hu: Kiválasztó

en: Style
hu: Stílus

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Selectors
hu: Kiválasztók

en: Grid
hu: Rács

en: Global
hu: Általános

en: Rebuild
hu: Újraépítés

en: Local
hu: Helyi

en: About
hu: Leírás

en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: Uses
hu: Használat

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Variant
hu: Változat

en: All pages except those listed
hu: Minden oldal, kivéve a listában szereplők

en: Only the listed pages
hu: Csak a listában szereplő oldalak

en: Dots
hu: Pontok

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Extra Small
hu: Extra kicsi

en: Save and go to list
hu: Mentés és visszatérés a listához
