PatternCSS (1.0.0-beta2) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: List
id: Daftar

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Overview
id: Sekilas

en: Size
id: Ukuran

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Separator
id: Pemisah

en: Comment
id: Komentar

en: Height
id: Tinggi

en: Medium
id: Sedang

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Color
id: Warna

en: Pattern
id: Pola

en: Negate
id: Meniadakan

en: Selector
id: Pemilih

en: Style
id: Gaya

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Grid
id: Kotakan

en: Rebuild
id: Bangun Kembali

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: All pages except those listed
id: Semua halaman kecuali yang tercantum

en: Only the listed pages
id: Hanya halaman yang terdaftar
