PatternCSS (1.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Pages
nl: Pagina's

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Size
nl: Grootte

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Background
nl: Achtergrond

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Comment
nl: Reactie

en: Height
nl: Hoogte

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Color
nl: Kleur

en: Pattern
nl: Patroon

en: settings page
nl: instellingenpagina

en: Negate
nl: Voorwaarde omkeren

en: Style
nl: Stijl

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Grid
nl: Raster

en: Global
nl: Algemeen

en: Rebuild
nl: Opnieuw bouwen

en: Local
nl: Lokaal

en: About
nl: Over

en: Opacity
nl: Ondoorzichtigheid

en: Uses
nl: Gebruikt

en: - Any -
nl: - Elk -

en: Checks
nl: Controles

en: Background position
nl: Achtergrondpositie

en: All pages except those listed
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: Only the listed pages
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: Extra Small
nl: Extra klein

en: Save and go to list
nl: Opslaan en naar de lijst gaan

en: Hide sidebar panel
nl: Zijbalkpaneel verbergen

en: Show sidebar panel
nl: Zijbalkpaneel tonen

en: Close sidebar panel
nl: Zijbalkpaneel sluiten
