PatternCSS (1.0.0-beta2) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: List
bn: তালিকা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Color
bn: রং

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ
