PatternCSS (1.0.0-beta2) - en to es translation catalogue (43 entries)

en: User interface
es: Interfaz de usuario

en: Pages
es: Páginas

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: List
es: Listado

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Overview
es: Vista general

en: Edit
es: Editar

en: Size
es: Tamaño

en: Reset
es: Restablecer

en: Settings
es: Configuración

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: Background
es: Fondo

en: Small
es: Pequeño

en: Large
es: Grande

en: Updated
es: Actualizado

en: Separator
es: Separador

en: Comment
es: Comentario

en: Filter
es: Filtro

en: Height
es: Alto

en: Medium
es: Medio

en: Background color
es: Color de fondo

en: Pattern
es: Patrón

en: settings page
es: Página de opciones

en: Negate
es: Negar

en: Style
es: Estilo

en: Duplicate
es: Duplicado

en: Selectors
es: Selectores

en: Grid
es: Cuadrícula

en: Rebuild
es: Reconstruir

en: About
es: Acerca de

en: Opacity
es: Opacidad

en: Uses
es: Usos

en: - Any -
es: - Cualquiera -

en: Variant
es: Variante

en: All pages except those listed
es: Todas las páginas excepto las que se enumeran

en: Only the listed pages
es: Sólo las páginas enumeradas

en: Dots
es: Puntos

en: Extra Small
es: Diminuta

en: Save and go to list
es: Guardar e ir a la lista
