PatternCSS (1.0.0-beta2) - en to fi translation catalogue (43 entries)

en: User interface
fi: Käyttöliittymä

en: Pages
fi: Sivut

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: List
fi: Lista

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Size
fi: Koko

en: Reset
fi: Palauta

en: Settings
fi: Asetukset

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Background
fi: Tausta

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Separator
fi: Erotin

en: Comment
fi: Kommentti

en: Filter
fi: Suodatus

en: Height
fi: Korkeus

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Color
fi: Väri

en: Pattern
fi: Kuvio

en: settings page
fi: asetussivu

en: Negate
fi: Käänteistä

en: Selector
fi: Valitsin

en: Style
fi: Tyyli

en: Duplicate
fi: Monista

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Global
fi: Yleinen

en: Rebuild
fi: Uudelleenrakenna

en: Local
fi: Paikallinen

en: About
fi: Tietoja

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Uses
fi: Käyttää

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: Variant
fi: Muunnos

en: All pages except those listed
fi: Kaikki paitsi listatut sivut

en: Only the listed pages
fi: Vain listatut sivut
