PatternCSS (1.0.0-beta2) - en to ja translation catalogue (40 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Pages
ja: ページ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: List
ja: リスト

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Size
ja: サイズ

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Background
ja: 背景

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Updated
ja: 更新

en: Separator
ja: セパレーター

en: Comment
ja: コメント

en: Filter
ja: フィルター

en: Height
ja: 高さ

en: Medium
ja: 中程度

en: Background color
ja: 背景色

en: Color
ja: 色

en: Pattern
ja: パターン

en: Negate
ja: 否定

en: Selector
ja: セレクター

en: Style
ja: スタイル

en: Duplicate
ja: 複製

en: Grid
ja: グリッド

en: Global
ja: グローバル

en: About
ja: アバウト

en: Uses
ja: 機能

en: - Any -
ja: - すべて -

en: All pages except those listed
ja: 以下を除く全てのページ

en: Only the listed pages
ja: 以下のページのみ

en: Extra Large
ja: エキストララージ

en: Save and go to list
ja: 保存してリストに移動
