PatternCSS (1.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Pages
pt: Páginas

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Overview
pt: Visão geral

en: Edit
pt: Editar

en: Size
pt: Tamanho

en: Reset
pt: Redefinir

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Background
pt: Fundo

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Updated
pt: Atualizado

en: Separator
pt: Separador

en: Comment
pt: Comentário

en: Filter
pt: Filtrar

en: Height
pt: Altura

en: Medium
pt: Médio

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Color
pt: Cor

en: Pattern
pt: Padrão

en: settings page
pt: página de configurações

en: Negate
pt: Negar

en: Selector
pt: Seletor

en: Style
pt: Estilo

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Grid
pt: Grade

en: Rebuild
pt: Reconstruir

en: About
pt: Sobre

en: Opacity
pt: Opacidade

en: Uses
pt: Usos

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Variant
pt: Variante

en: All pages except those listed
pt: Todas as páginas, exceto as listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Save and go to list
pt: Salvar e ir para lista

en: Hide sidebar panel
pt: Esconder painel da barra lateral

en: Show sidebar panel
pt: Mostrar painel da barra lateral

en: Close sidebar panel
pt: Fechar painel da barra lateral
