Patternkit (9.1.0-beta10) - en to lt translation catalogue (35 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Language
lt: Kalba

en: Presentation style
lt: Pateikimo stilius

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Version
lt: Versija

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Category
lt: Kategorija

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Node ID
lt: Mazgo ID

en: Default
lt: Numatytasis

en: Path
lt: Kelias

en: here
lt: čia

en: description
lt: aprašymas

en: Pattern
lt: Šablonas

en: Template
lt: Šablonas

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Browse
lt: Naršyti

en: Changed
lt: Pakeista

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Block description
lt: Bloko aprašymas

en: Blocks
lt: Blokai

en: Data
lt: Duomenys

en: Patterns
lt: Šablonai

en: Are you sure you want to remove this item?
lt: Ar tikrai norite pašalinti šį elementą?

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: Last »
lt: Paskutinis »

en: Library
lt: Biblioteka

en: Dependencies
lt: Priklausomybės

en: Media type
lt: Medijos tipas

en: The revision ID.
lt: Versijos ID.

en: A brief description of your block.
lt: Trumpas bloko aprašymas.

en: Text with text format
lt: Tekstas su teksto formatu
