Patternkit (9.1.0-beta10) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Language
oc: Lenga

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Category
oc: Categoria

en: Name
oc: Nom

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Default
oc: Per defaut

en: Path
oc: Camin

en: Media
oc: Mèdia

en: here
oc: aicí

en: description
oc: descripcion

en: Pattern
oc: Motiu

en: Template
oc: Modèl

en: Sort by
oc: Triar per

en: Browse
oc: Percórrer

en: Token
oc: Geton (token)

en: Schema
oc: Esquèma

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Block description
oc: Descripcion del blòt

en: Blocks
oc: Blòts

en: Offset
oc: Decalatge

en: Data
oc: Donadas

en: Patterns
oc: Motius

en: Properties
oc: Proprietats

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Hash
oc: Hachage
