Patternkit (9.1.0-beta2) - en to fi translation catalogue (32 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Presentation style
fi: Esityksen tyyli

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Version
fi: Versio

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Category
fi: Kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Path
fi: Polku

en: description
fi: kuvaus

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Patterns
fi: Sisältöpolut

en: Library
fi: Kirjasto

en: Edit @title
fi: Muokkaa @title

en: Presentation settings
fi: Esitystavan asetukset

en: The block could not be saved.
fi: Lohkon tallentaminen epäonnistui.

en: @type %info has been created.
fi: @type %info luotu.

en: @type %info has been updated.
fi: @type %info päivitetty.

en: @type: added %info.
fi: @type: lisätty %info.

en: @type: updated %info.
fi: @type: päivitetty %info.

en: The custom block ID.
fi: Kustomoidun lohkon ID.

en: The custom block UUID.
fi: Kustomoidun lohkon UUID.

en: The revision ID.
fi: Version ID.

en: The custom block language code.
fi: Kustomoidun lohkon kielikoodi.

en: The time that the custom block was last edited.
fi: Ajankohta jolloin kustomoitua lohkoa viimeksi muokattiin.

en: Custom block ID
fi: Kustomoidun lohkon ID

en: The log entry explaining the changes in this revision.
fi: Lokimerkintä, joka selittää tämän revision muutokset.

en: A brief description of your block.
fi: Lohkosi lyhyt kuvaus.

en: Text with text format
fi: Teksti ja tekstin muotoilu
