Patternkit (9.1.0-beta8) - en to ja translation catalogue (45 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Enabled
ja: 有効

en: Version
ja: バージョン

en: Edit
ja: 編集

en: Category
ja: カテゴリー

en: Name
ja: 名前

en: Field
ja: フィールド

en: Path
ja: パス

en: Media
ja: メディア

en: here
ja: こちら

en: description
ja: 説明

en: Pattern
ja: パターン

en: Template
ja: テンプレート

en: Browse
ja: ブラウズ

en: Token
ja: トークン

en: Schema
ja: スキーマ

en: Changed
ja: 変更済

en: Assets
ja: アセット

en: Block description
ja: ブロックの説明

en: Blocks
ja: ブロック

en: Data
ja: データ

en: Serialized data
ja: シリアライズ化されたデータ

en: Patterns
ja: パターン

en: Library
ja: ライブラリー

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: Edit @title
ja: @title を編集

en: Reusable
ja: 再利用可能

en: Hash
ja: ハッシュ

en: The block could not be saved.
ja: ブロックが保存出来ませんでした。

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: @type %info has been created.
ja: @type %info が作成されました。

en: @type %info has been updated.
ja: @type %info が更新されました。

en: @type: added %info.
ja: @type:%infoが追加されました

en: @type: updated %info.
ja: @type: %infoが更新されました

en: The custom block ID.
ja: カスタムブロックID。

en: The custom block UUID.
ja: カスタム・ブロックUUID

en: The revision ID.
ja: リビジョンID。

en: The custom block language code.
ja: カスタム・ブロックの言語コード

en: The time that the custom block was last edited.
ja: カスタムブロックが最後に編集された時間。

en: Custom block ID
ja: カスタムブロックID

en: The log entry explaining the changes in this revision.
ja: このリビジョンでの変更点を説明するログエントリー。

en: A brief description of your block.
ja: ブロックの簡潔な説明。

en: Text with text format
ja: テキストフォーマットのあるテキスト

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ja: %type: @message (%file の %line 行目 %function 内)

en: A boolean indicating whether this block is reusable.
ja: このブロックが再利用可能かどうかを示す真偽値。
