Patternkit (9.1.0-beta9) - en to pl translation catalogue (61 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Language
pl: Język

en: Presentation style
pl: Styl prezentacji

en: Enabled
pl: Włączone

en: Version
pl: Wersja

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Category
pl: Kategoria

en: Name
pl: Nazwa

en: Node ID
pl: ID zawartości

en: Default
pl: Domyślny

en: Path
pl: Ścieżka

en: Desc
pl: Malejąco

en: here
pl: tutaj

en: description
pl: opis

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Template
pl: Szablon

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Browse
pl: Przeglądanie

en: Token
pl: Wzorzec

en: Schema
pl: Schemat

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Assets
pl: Zasoby

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Blocks
pl: Bloki

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Content language
pl: Język zawartości

en: Patterns
pl: Wzory

en: Properties
pl: Właściwości

en: Are you sure you want to remove this item?
pl: Jesteś pewny że chcesz usunąć tą rzecz?

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Library
pl: Biblioteka

en: Dependencies
pl: Zależności

en: Edit @title
pl: Edytuj @title

en: Reusable
pl: Wielokrotnego użytku

en: Select image
pl: Wybierz obrazek

en: Hash
pl: Hasz

en: Asc
pl: Rosnąco

en: The block could not be saved.
pl: Blok nie mógł zostać zapisany.

en: Media type
pl: Typ mediów

en: @type %info has been created.
pl: Utworzono @type %info.

en: @type %info has been updated.
pl: Zaktualizowano @type %info.

en: @type: added %info.
pl: @type: dodano %info.

en: @type: updated %info.
pl: @type: zaktualizowano %info.

en: The custom block ID.
pl: ID własnego bloku.

en: The custom block UUID.
pl: UUID własnego bloku.

en: The revision ID.
pl: ID wersji

en: The custom block language code.
pl: Kod języka własnego bloku.

en: The time that the custom block was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji własnego bloku.

en: Custom block ID
pl: ID własnego bloku

en: The log entry explaining the changes in this revision.
pl: Wpis dziennika wyjaśnia zmiany w tej wersji.

en: A brief description of your block.
pl: Krótki opis twojego bloku.

en: Text with text format
pl: Tekst z formatem tekstu

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
pl: %type: @message w %function (linia %line w %file).

en: A boolean indicating whether this block is reusable.
pl: Wartość logiczna informująca o tym czy blok jest wielokrotnego użytku.

en: Serialized block
pl: Zserializowany blok
