Payment (8.x-2.0-rc2) - en to ja translation catalogue (70 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Payer
ja: 支払人

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Currency
ja: 通貨

en: Quantity
ja: 数量

en: Last updated
ja: 最終更新

en: Overview
ja: 概観

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Weight
ja: ウェイト

en: Delete configuration
ja: 設定を削除

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Total
ja: 合計

en: Unknown
ja: 不明

en: User
ja: ユーザー

en: Configure
ja: 設定

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Message text
ja: メッセージテキスト

en: Field name
ja: フィールド名

en: Amount
ja: 量

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Payment
ja: 決済

en: Payments
ja: 決済

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Basic
ja: 基本

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: %label has been deleted.
ja: %label を削除しました。

en: Current status
ja: 現在のステータス

en: Duplicate
ja: 複製

en: Payment method
ja: 決済方法

en: Changed
ja: 変更済

en: Refund
ja: 払い戻し

en: Complete
ja: 完了

en: Apply
ja: 適用

en: Manage fields
ja: フィールドの管理

en: Unavailable
ja: 利用不可

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: Destination URL
ja: リンク先URL

en: Currency code
ja: 通貨記号

en: Payment methods
ja: 決済方法

en: Line items
ja: 品目

en: Bundle
ja: バンドル

en: Owner ID
ja: オーナー ID

en: Parent ID
ja: 上位コメントのID

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Date and time
ja: 日付と時刻

en: Line item
ja: 品目

en: Manage display
ja: 表示管理

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Manage form display
ja: フォームの表示管理

en: Edit %label
ja: %label を編集

en: Plugin ID
ja: プラグインID
