Payment (8.x-2.0-rc3) - en to cy translation catalogue (38 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: List
cy: Rhestr

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Last updated
cy: Diweddarwyd diwethaf

en: Overview
cy: Arolwg

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: Name
cy: Enw

en: View
cy: Gweld

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Update status
cy: Diweddaru statws

en: Payment
cy: Taliad

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Basic
cy: Sylfaenol

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Payment method
cy: Dull taliad

en: Apply
cy: Ceisio

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Offset
cy: Ongli

en: Payment methods
cy: Dulliau talu

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Date and time
cy: Dyddiad ac amser
