Payment (8.x-2.0-rc4) - en to uk translation catalogue (82 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Payer
uk: Платник

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Currency
uk: Валюта

en: Quantity
uk: Кількість

en: Last updated
uk: Востаннє оновлено

en: Overview
uk: Огляд

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Delete configuration
uk: Вилучити налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Total
uk: Всього

en: Unknown
uk: Невідомо

en: User
uk: Користувач

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Update status
uk: Стан оновлення

en: Message text
uk: Текст повідомлення

en: Field name
uk: Назва поля

en: Amount
uk: Величина

en: Desc
uk: Спад

en: Owner
uk: Власник

en: Payment
uk: Оплата

en: Payments
uk: Оплати

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Basic
uk: Основні

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: %label has been deleted.
uk: %label було вилучено.

en: Current status
uk: Поточний стан

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Payment method
uk: Спосіб оплати

en: Changed
uk: Змінено

en: Total amount
uk: Загальна кількість

en: Payment status
uk: Стан оплати

en: Refund
uk: Повернення

en: Complete
uk: Завершене

en: Apply
uk: Застосувати

en: Manage fields
uk: Керувати полями

en: Unavailable
uk: Недоступно

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Destination URL
uk: Адреса призначення

en: Currency code
uk: Код валюти

en: Payment methods
uk: Способи оплати

en: Capture
uk: Захопити

en: Line items
uk: Позиції обліку

en: Bundle
uk: Пакет

en: Owner ID
uk: ID власника

en: Parent ID
uk: ID батька

en: Edit configuration
uk: Редагувати конфігурацію

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Date and time
uk: Дата та час

en: Line item
uk: Позиція обліку

en: Payment type
uk: Тип платежу

en: Manage display
uk: Керувати відображенням

en: Capture payment
uk: Зарахувати платіж

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Manage form display
uk: Керувати відображенням форми

en: Payment method type
uk: Тип способу оплати

en: No payment required
uk: Оплата не потрібна

en: Edit %label
uk: Редагувати %label

en: Plugin configuration
uk: Конфігурація плаґіна

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну

en: Refund payment
uk: Повернути платіж

en: Duplicate %label
uk: Дубльована %label
