Payment (8.x-2.0-rc5) - en to ru translation catalogue (80 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Payer
ru: Плательщик

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Currency
ru: Валюта

en: Quantity
ru: Количество

en: Last updated
ru: Последнее обновление

en: Overview
ru: Обзор

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: Delete configuration
ru: Удалить конфигурацию

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Total
ru: Итого

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: User
ru: Пользователь

en: Configure
ru: Настроить

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Update status
ru: Состояние обновления

en: Message text
ru: Текст сообщения

en: Field name
ru: Имя поля

en: Amount
ru: Сумма

en: Desc
ru: По убыванию

en: Owner
ru: Владелец

en: Payment
ru: Оплата

en: Payments
ru: Платежи

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Basic
ru: Основное

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: %label has been deleted.
ru: %label было удалено.

en: Current status
ru: Текущее состояние

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Payment method
ru: Способ оплаты

en: Changed
ru: Изменение

en: Total amount
ru: Общая сумма

en: Payment status
ru: Состояние оплаты

en: Refund
ru: Возврат

en: Complete
ru: Завершён

en: Apply
ru: Применить

en: Manage fields
ru: Управление полями

en: Unavailable
ru: Недоступно

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: Destination URL
ru: URL назначения

en: Currency code
ru: Код валюты

en: Payment methods
ru: Методы оплаты

en: Line items
ru: Позиции заказа

en: Bundle
ru: Набор

en: Owner ID
ru: ID владельца

en: Parent ID
ru: ID родителя

en: Edit configuration
ru: Редактировать конфигурацию

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Date and time
ru: Дата и время

en: Line item
ru: Строка

en: Payment type
ru: Тип платежа

en: Payment form
ru: Платежная форма

en: Manage display
ru: Управление отображением

en: Capture payment
ru: Получить платёж

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Manage form display
ru: Управление отображением формы

en: Payment method type
ru: Тип способа оплаты

en: Edit %label
ru: Редактировать %label

en: Plugin configuration
ru: Конфигурация плагина

en: Plugin ID
ru: ID плагина

en: Refund payment
ru: Возврат платежа
