Payment (8.x-2.1) - en to fa translation catalogue (68 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Payer
fa: پرداخت کننده

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Currency
fa: واحد پول

en: Quantity
fa: تعداد

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: Total
fa: مجموع

en: ID
fa: شناسه

en: Unknown
fa: نامشخص

en: User
fa: کاربر

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Update status
fa: وضعیت به‌روزرسانی

en: Message text
fa: متن پیغام

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Amount
fa: مقدار

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Payment
fa: پرداخت

en: Payments
fa: پرداخت‌ها

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Basic
fa: پایه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Current status
fa: وضعیت فعلی

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Payment method
fa: روش پرداخت

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Refund
fa: استرداد

en: Complete
fa: کامل

en: Apply
fa: تایید

en: Manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Unavailable
fa: در دسترس نیست

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Currency code
fa: کد پول رایج

en: Payment methods
fa: روش‌های پرداخت

en: Line items
fa: آیتم‌های خطی

en: Bundle
fa: بسته

en: Owner ID
fa: شناسه‌ی صاحب

en: Parent ID
fa: شناسه والد

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Date and time
fa: تاریخ و زمان

en: Line item
fa: آیتم سطر

en: Manage display
fa: اداره نمایش

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Manage form display
fa: اداره فرم

en: No payment required
fa: نیازی به پرداخت نیست.
