Payment (8.x-2.2) - en to ar translation catalogue (55 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Payer
ar: دافع

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Quantity
ar: الكمية

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: Unknown
ar: غير معروف

en: User
ar: المستخدم

en: Configure
ar: ضبط

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Update status
ar: حالة التحديث

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Amount
ar: المبلغ

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Basic
ar: الأساسي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Payment method
ar: طريقة الدفع

en: Changed
ar: تم التغير

en: Complete
ar: تام

en: Apply
ar: تطبيق

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Line items
ar: عناصر سطر

en: Bundle
ar: الحزمة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: Manage display
ar: تسيير العرض

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Manage form display
ar: إدارة عرض النموذج

en: Edit %label
ar: تحرير %label
