Payment (8.x-2.0-rc1) - en to id translation catalogue (44 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Payer
id: Pembayar

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Currency
id: Mata uang

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Overview
id: Sekilas

en: Date
id: Tanggal

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Created
id: Dibuat

en: Message text
id: Teks pesan

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Amount
id: Jumlah

en: Owner
id: Pemilik

en: Payment
id: Pembayaran

en: Payments
id: Pembayaran

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Basic
id: Dasar

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Payment method
id: Metode pembayaran

en: Changed
id: Berubah

en: Complete
id: Selesai

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: Unavailable
id: Tidak tersedia

en: Currency code
id: Kode mata uang

en: Payment methods
id: Metode Pembayaran

en: Bundle
id: Bundel

en: Parent ID
id: ID Induk

en: Date and time
id: Tanggal dan waktu

en: Manage display
id: Kelola tampilan

en: Manage form display
id: Kelola tampilan formulir

en: Edit %label
id: Ubah %label

en: Plugin ID
id: ID Plugin
