Saferpay for Payment (3.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: Password
id: Sandi

en: Payment
id: Pembayaran

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Payment method
id: Metode pembayaran

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Account
id: Keanggotaan

en: About
id: Tentang

en: Payment methods
id: Metode Pembayaran
