Permissions by field (8.x-1.3) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Access control
fr: Contrôle d'accès

en: Priority
fr: Priorité

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Synchronization
fr: Synchronisation

en: About
fr: À propos

en: Link label to the referenced entity
fr: Lier le libellé à l'entité référencée

en: Type of item to reference
fr: Type d'élément à référencer

en: Reference method
fr: Méthode de référence

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder

en: No placeholder
fr: Aucun placeholder

en: Autocomplete matching: @match_operator
fr: Autocomplétion correspondant à : @match_operator

en: Target UUID
fr: UUID cible

en: Entity reference selection plugin settings
fr: Paramètres du plugin de sélection de référence d'entité

en: Textfield size: @size
fr: Taille du champ texte : @size

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
fr: Nombre maximum de suggestions d'autocomplétion.
