Permissions by field (8.x-1.3) - en to pl translation catalogue (17 entries)

en: Value
pl: Wartość

en: Public
pl: Publiczna

en: Access control
pl: Kontrola dostępu

en: Priority
pl: Priorytet

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Synchronization
pl: Synchronizacja

en: About
pl: O stronie

en: Link label to the referenced entity
pl: Stwórz odnośnik z etykiety do wskazywanej encji

en: Type of item to reference
pl: Typ elementu, który ma mieć referencję

en: Reference method
pl: Sposób referencji

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: No placeholder
pl: Brak zaślepki

en: Autocomplete matching: @match_operator
pl: Dopasowanie podpowiedzi: @match_operator

en: Target UUID
pl: Docelowy UUID

en: Entity reference selection plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki wyboru referencji do encji

en: Textfield size: @size
pl: Rozmiar pola tekstowego: @size

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
pl: Maksymalna liczba sugerowanych podpowiedzi.
