Permissions by field (8.x-1.4) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Value
ja: 値

en: Public
ja: パブリック

en: Access control
ja: アクセスコントロール

en: Priority
ja: 優先度

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Synchronization
ja: 同期

en: About
ja: アバウト

en: Link label to the referenced entity
ja: ラベルを参照先エンティティへリンク

en: Type of item to reference
ja: 参照するアイテムのタイプ

en: Reference method
ja: 参照方法

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: No placeholder
ja: プレースホルダー無し

en: Autocomplete matching: @match_operator
ja: 自動補完マッチング: @match_operator

en: Target UUID
ja: 対象 UUID

en: Entity reference selection plugin settings
ja: エンティティ参照選択プラグインの設定

en: Textfield size: @size
ja: テキストフィールドサイズ: @size

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
ja: 自動補完による候補の最大数。
