Permissions by field (8.x-1.4) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Public
ar: عام

en: Access control
ar: صلاحيات الوصول

en: Priority
ar: الأولوية

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: About
ar: حول

en: Link label to the referenced entity
ar: تسمية الرابط بناء على الكيان المرجعي

en: Type of item to reference
ar: نوع العنصر المراد الإشارة إليه

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: No placeholder
ar: بدون نص بديل

en: Autocomplete matching: @match_operator
ar: مطابقة الاكمال التلقائي: @match_operator

en: Target UUID
ar: معرف UUID للهدف

en: Textfield size: @size
ar: حجم حقل النص: @size

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
ar: الحد الأقصى لعدد اقتراحات الاكمال التلقائي
