PDF Metadata (1.0.0-beta7) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: Path
it: Percorso

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Location
it: Posizione

en: Provider
it: Fonte esterna

en: About
it: Informazioni

en: custom
it: personalizzato
