PDF Metadata (1.0.0-beta7) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Author
pt: Autor

en: Subject
pt: Assunto

en: Path
pt: Caminho

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Location
pt: Localização

en: Provider
pt: Fornecedor

en: About
pt: Sobre
