PDF Services - Accessibility, Viewer and Compression (1.0.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Content
pt: Conteúdo

en: Last Updated
pt: Última Atualização

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: File
pt: Arquivo

en: Date
pt: Data

en: None
pt: Nenhum

en: Settings
pt: Configurações

en: High
pt: Alto

en: Low
pt: Baixo

en: File Size
pt: Tamanho do arquivo

en: Filename
pt: Nome do arquivo

en: Issues
pt: Ocorrências

en: Add another
pt: Adicionar outro

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Default settings
pt: Opções padrão

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Filter
pt: Filtrar

en: File ID
pt: ID do arquivo

en: N/A
pt: N/D

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Medium
pt: Médio

en: Operation
pt: Operação

en: Pending
pt: Pendente

en: @time ago
pt: @time atrás

en: Changed
pt: Alterado

en: Completed
pt: Concluído

en: Failed
pt: Reprovado(a)

en: Processing
pt: Processando

en: Passed
pt: Aprovado(a)

en: Date:
pt: Data:

en: Report
pt: Relatório

en: Batch size
pt: Quantidade de cupons

en: Creator
pt: Criador

en: Justification
pt: Justificação

en: Progress indicator
pt: Indicador de progresso

en: Preview image style
pt: Visualizar estilo da imagem

en: File not found
pt: Arquivo não encontrado

en: Default view mode
pt: Modo padrão da view

en: Checked
pt: Marcado

en: Asset ID
pt: ID do Ativo
